Haberler

Dargeçit Belediyesi Güncel Haberler

13.04.2021

DARGEÇİT'TE YAPILACAK “BİLGİ EVİ” PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

Belediyemiz, Kardeş olan Zeytinburnu Belediyesi ile ilçemizde yapılacak ’Bilgi Evi’ bina yapım çalışmasının protokolü imzalandı.

İlçemizde yapılacak olan bilgi evi için Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Cüneyt Aksoy, Mardin AK Parti İl Başkanı Sayın Faruk Kılıç ile birlikte İstanbul Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Ömer Arısoy’u ziyaret etti. 

Gerçekleşen ziyarette bilgi evi bina yapımı için kullanılacak olan yatırım protokolü imzalandı. Yapılan protokolün ardından konuşan Başkan Aksoy, eğitime ve çocuklara yönelik önemli bir imzanın atıldığını belirterek, projenin maliyetini üstlenen Başkan Arısoy’a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Belediye olarak vatandaşlara yeni ve güzel hizmetler sunmaya devam ettiklerini ifade eden Aksoy, şöyle konuştu: 

“Hizmet anlayışımızın odak noktasında çocuklarımız ve gençlerimiz var. Bu kapsamda gençlerimizin spora teşvik etmek ve rahatça ders çalışabilecekleri bir alan oluşturmak için çalışmaya devam ediyoruz. Gençlerimize için 911, 69 metrekare alan üzerinde inşa edilecek olan bilgi evin içinde; üç adet derslik, bilgisayar salonu ve kütüphane yer alacak. Proje çalışmaları tamamlanan bilgi evi için ihale aşaması en kısa zamanda geçilecek. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak olan bilgi evi için çalışmalar kısa sürede başlayacaktır. Ben bu vesile ile ilçemize yaptıkları ve yapacakları yatırımlardan dolayı kardeş belediyemiz olan Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Ömer Arısoy’a Şükranlarımı sunuyorum. Bu projenin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Haber Resim Galeri