Haberler

Dargeçit Belediyesi Güncel Haberler

23.04.2018

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

Hükumet Konağı bahçesinde düzenlenen çelenk sunumunun ardından başlayan program Vatan İlkokulu’ndaki etkinliklerle devam etti.

Programa Kaymakam/Belediye Başkanımız Sayın Rızvan EROĞLU, Belediye Başkan Yardımcımız Tevfik VURAL, İlçe Jandarma Komutanı  Çağhan VİDİNEL, İlçe Emniyet Amiri Yücel IRKLI, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz KILIÇ, diğer daire amirleri, öğretmen, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan program Kaymakam/Belediye Başkanımızın katılımcıların bayramını kutlamasıyla ve ardından öğrencilerimiz tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ve şiirlerin okunmasıyla devam etti.

Programda Anaokulu öğrencilerinin sunduğu gösteriler ve ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin hazırladıkları halk oyunu gösterileri ilgiyle izlendi. Ayrıca programda öğrenciler arasında kıyasıya gerçekleşen çeşitli yarışmalar(Çuval Yarışması, Balon Patlatma, Yumurta Yarışması..) düzenlendi.

Programın sonunda 23 Nisan doğumlu öğrencilerimize Valimiz Sayın Mustafa YAMAN ve eşi Gülseren YAMAN Hanımefendi tarafından gönderilen hediyeler verildi ve daha önce ilçemizde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz ile bugünkü yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildi. Program kutlamalara katılanlara kumanya dağıtılmasıyla sona erdi.